}

Hírek

Nagyon büszkék vagyunk a teljes Magyar csapatra! A versenyzőkre, a felkészítőkre, a szakmai támogatókra és a háttérben dolgozókra!!!! Lezárult a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által megrendezett 3 napos megmérettetés Budapesten a Hungexpón! 31 fiatal versenyző, 27 szakterületen mérte össze a tudását, 28 ország legjobbjaival. A kemény felkészülési folyamat nem volt hiábavaló, 3 arany, 3 ezüst, 3 bronz, és 8 kiválósági éremmel gazdagodott a Magyar csapat!!!
A versenyzőm, Miklós Ádám egy 22 éves fiatal szakember, aki a tavalyi nemzeti döntőnk során került be az akkor még versenyzőjelöltek közé. Nem sokkal később bebizonyította, hogy megvan benne a kellő motiváció a versenyzésre. A nemzeti döntő idején szerezte meg szakképesítését, mint épületgépész technikus, s rögtön a vizsgái után bele is vetette magát az intenzív felkészülésbe. Ádám a WS2017 Abu Dhabi versenyen tisztes helytállással kellő tapasztalatot szerzett ahhoz, hogy a Euroskills 2018-as versenyt megelőző nemzeti döntőt magasan megnyerje, s ezzel kvalifikálja magát a nemzetközi versenyre.
Az informatikai rendszerüzemeltető szakma, a EuroSkils verseny esetén 2 fős csapatverseny. A csapat tagjait a nemzeti válogatón legeredményesebben szereplők közül választottuk ki. Mindketten először képviselik Magyarországot nemzetközi versenyen. Déri Levente, kecskeméti származású, a Szegedi Tudományegyetem hallgatója. Levi már a válogatóversenyek során is kreativitásával, higgadtságával és a komplex problémák könnyed átlátásának képességével tűnt ki a többiek közül. Ezen képességei a felkészülési időszakban is kitűntek és nagyon fontosak a nemzetközi mezőnyben való sikeres szerepléshez. A szükséges három terület közül Levente egyértelmű kedvence a nyílt forráskódú (OpenSource) Linux rendszerek és az ezzel kapcsolatos megoldások, de a Cisco hálózatok, illetve Windows rendszerek területén is egyre otthonosabban mozog. Még nem tudja pontosan egyetemi tanulmányai után hol folytatja szakmai pályafutását, de leginkább a biztonsági megoldások, ethical hacking áll a leginkább közel hozzá.
A versenyzőm neve Sárvári Ágnes, ő maga még nem versenyzett, a szakmai is új a magyar csapatban, de a testvére képviselte hazánkat korábban épületasztalos versenyzőként. Dekoratőr, lakberendező végzettsége és a testvére támogatása indította el a versenyen. Nagyon jó hozzáállás, alázat, precizitás és a mindig tanulni vágyás jellemzi leginkább.
Cseke Szabolcs festő,mázoló,tapétázó végzettségű. Érettségivel és két nyelvvizsgával rendelkezik. Abu-Dhabiban 2017-ben a Worldskills versenyen a festő és dekoratőr szakmában 4. helyezést és a magyar csapat legjobbja díjat nyerte el.
Versenyzőm Lóczi Gábor – a szakma, amiben indul: Szárazépítő. Korábban részt vett már WorldSkills versenyen 2017-ben Abu Dzabi-ban. Itt a 14. helyen végzett a 22 indulóból.